Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich potrzeb zarówno ubrania, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg szczerości kupców zdarza się rozmaity, a w razie wielkich sieci z ciuchami gro pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się okłamać – eko skóra posiada swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, iż zatuszowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub także widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać typowy zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy towar zawiera jedynie jej śladowe ilości.
Towar zrobiony z eko skóry powinien przetrwać latami, toteż powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Leave a Comment

Filed under moda

Comments are closed.